Country
 Algeria
 Argentina
 Australia
 Austria
 Azerbaijan
 Belgium
 Bosnia & Herzegovina
 Brazil
 Bulgaria
 Croatia
 Cyprus
 Czech Republic
 Denmark
 Ecuador
 Egypt
 Estonia
 France
 Georgia
 Germany
 Greece
 Hungary
 Chile
 China
 Iceland
 Ireland
 Israel
 Italy
 Japan
 Kazakhstan
 Latvia
 Lithuania
 Malaysia
 Malta
 Mexico
 Moldova
 Morocco
 Netherlands
 North Macedonia
 Norway
 Paraguay
 Poland
 Portugal
 Qatar
 Romania
 Russia
 Saudi Arabia
 Serbia
 Slovakia
 Slovenia
 South Korea
 Spain
 Sweden
 Switzerland
 Turkey
 Ukraine
 United Arab Emirates
 
 
 
 
 
 2024
Apr  May Jun
MonTueWedThuFriSatSun
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  Algeria   Ligue 1   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
29 17:00 Belouizdad vs. ASO Chlef : : : :
29 17:00 Ben Aknoun vs. Constantine : : : :
29 17:00 Biskra vs. MC Alger : : : :
29 17:00 Kabylie vs. Saoura : : : :
29 17:00 Oran vs. MC El Bayadh : : : :
29 17:00 Setif vs. Paradou : : : :
29 17:00 USM Alger vs. Souf : : : :
29 17:00 USM Khenchela vs. Magra : : : :
  Australia   A League   Final stages
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
3 09:45 CC Mariners vs. Melbourne Victory : : : :
29 09:45 CC Mariners vs. Melbourne Victory : : : :
  Belgium   Pro League   Conference League Round
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
40 18:30 Gent vs. St Truiden : : : :
40 18:30 Mechelen vs. Standard Liege : : : :
40 18:30 OH Leuven vs. Westerlo : : : :
  Brazil   Serie A   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
8 19:00 Botafogo vs. Fluminense PPND : : :
8 19:00 Flamengo vs. Gremio FBPA PPND : : :
8 21:30 Atletico Goianiense vs. Corinthians PPND : : :
  Brazil   Serie B   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
7 00:30 America Mineiro vs. Santos : : : :
7 18:00 CRB vs. Sport Recife PPND : : :
  Bulgaria   1. Liga   Relegation Round
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
5 15:00 Botev Vratsa vs. Beroe Stara Zagora : : : :
5 15:00 Hebar Pazardzhik vs. Etar Veliko Tarnovo : : : :
5 15:00 Lokomotiv Sofia vs. Pirin Blagoevgrad : : : :
  Croatia   1. HNL   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
36 15:00 Varazdin vs. Osijek : : : :
36 17:00 Lokomotiva Zagreb vs. Hajduk Split : : : :
  Czech Republic   1. Liga   Conference League Play-offs
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
2 16:00 Hradec Kralove vs. Teplice : : : :
29 16:00 Hradec Kralove vs. Teplice : : : :
  Czech Republic   1. Liga   Relegation Round
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
5 16:00 Bohemians 1905 vs. Pardubice : : : :
5 16:00 Jablonec vs. Zlin : : : :
5 16:00 Karvina vs. Ceske Budejovice : : : :
  Czech Republic   FNL   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
30 15:00 Dukla Praha vs. Sparta Praha B : : : :
30 15:00 Kromeriz vs. Taborsko : : : :
30 15:00 Lisen vs. Chrudim : : : :
30 15:00 Opava vs. Vysocina Jihlava : : : :
30 15:00 Pribram vs. Vyskov : : : :
30 15:00 SB Vlasim vs. Zbrojovka Brno : : : :
30 17:00 Sigma Olomouc B vs. Varnsdorf : : : :
30 17:00 Viktoria Zizkov vs. Prostejov : : : :
  Denmark   Superliga   Relegation Round
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
32 13:00 Hvidovre vs. Lyngby : : : :
32 13:00 Randers vs. Vejle : : : :
32 13:00 Viborg vs. Odense : : : :
  Egypt   Premier League   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
25 15:00 El-Dakhleya vs. Al Mokawloon : : : :
  Georgia   Erovnuli Liga   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
17 12:00 Dinamo Batumi vs. Dila Gori PPND : : :
17 12:00 Gagra vs. FC Iberia 1999 PPND : : :
17 12:00 Kolkheti Poti vs. Dinamo Tbilisi PPND : : :
17 12:00 Samgurali Tskhaltubo vs. Torpedo Kutaisi PPND : : :
17 12:00 Telavi vs. Samtredia PPND : : :
  China   CFA Super League   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
14 11:35 Shandong Taishan vs. Zhejiang Greentown : : : :
14 12:00 Wuhan Three Towns vs. Meizhou Hakka : : : :
  China   CFA League 1   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
11 07:00 Liaoning Shenyang vs. Wuxi Wugou : : : :
11 07:00 Yanbian Longding vs. Jiangxi Liansheng : : : :
11 07:30 Shanghai Jiading vs. Yunnan Yukun : : : :
11 11:30 Guangxi Pingguo vs. Guangzhou FC : : : :
11 11:30 Shijiazhuang Kungfu vs. Nanjing City : : : :
  Iceland   Urvalsdeild   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
8 16:00 KR Reykjavik vs. Vestri : : : :
8 17:00 Akranes vs. Vikingur Reykjavik : : : :
  Ireland   First Division   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
17 19:30 Longford vs. Cobh Ramblers : : : :
  Israel   Premier League   Championship Round
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
36 17:00 Bnei Sakhnin vs. Hapoel Beer Sheva : : : :
36 17:00 Maccabi Haifa vs. Hapoel Haifa : : : :
36 17:00 Maccabi Tel Aviv vs. Maccabi Bney Reine : : : :
  Italy   Serie B   Promotion Play-offs
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
28 18:30 Cremonese vs. Catanzaro : : : :
  Japan   Japan League   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
16 05:00 Consadole Sapporo vs. Kashima Antlers : : : :
16 05:00 Jubilo Iwata vs. Shonan Bellmare : : : :
16 07:00 Albirex Niigata vs. Avispa Fukuoka : : : :
16 07:00 Kawasaki Frontale vs. Kashiwa Reysol : : : :
16 07:00 Yokohama Marinos vs. Sagan Tosu PPND : : :
  Japan   Japan League 2   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
17 04:55 Ehime vs. Tochigi : : : :
17 05:00 Fujieda MYFC vs. Kagoshima United : : : :
17 05:00 Varen Nagasaki vs. JEF United Chiba : : : :
17 07:00 Ventforet Kofu vs. Yokohama FC : : : :
  Latvia   Virsliga   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
15 13:00 Metta vs. Grobina : : : :
15 15:00 Tukums vs. Rigas FS : : : :
  Lithuania   A Liga   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
15 13:00 Hegelmann Kaunas vs. Dziugas Telsiai : : : :
15 16:00 Panevezys vs. Kauno Zalgiris : : : :
  Norway   Eliteserien   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
10 16:00 Fredrikstad vs. Tromso : : : :
  Poland   Ekstraklasa   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
34 15:00 Jagiellonia Bialystok vs. Warta Poznan : : : :
34 15:00 Lech Poznan vs. Korona Kielce : : : :
34 15:00 Legia Warszawa vs. Zaglebie Lubin : : : :
34 15:00 LKS Lodz vs. Stal Mielec : : : :
34 15:00 Niepolomice vs. Piast Gliwice : : : :
34 15:00 Pogon Szczecin vs. Gornik Zabrze : : : :
34 15:00 Radomiak Radom vs. Widzew Lodz : : : :
34 15:00 Rakow Czestochowa vs. Slask Wroclaw : : : :
34 15:30 Ruch Chorzow vs. Cracovia : : : :
  Russia   Premier Liga   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
30 15:00 Baltika Kaliningrad vs. Lokomotiv Moscow : : : :
30 15:00 CSKA Moscow vs. Ural Yekaterinburg : : : :
30 15:00 Fakel Voronezh vs. Akhmat Grozny : : : :
30 15:00 FC Krasnodar vs. Dynamo Moscow : : : :
30 15:00 KS Samara vs. Nizhny Novgorod : : : :
30 15:00 Orenburg vs. Spartak Moscow : : : :
30 15:00 Rubin Kazan vs. Sochi : : : :
30 15:00 Zenit St Petersburg vs. Rostov : : : :
  Russia   National League   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
34 14:00 Alania Vladikavkaz vs. Dinamo Makhachkala : : : :
34 14:00 Kamaz Naberezhnye Chelny vs. Sokol Saratov : : : :
34 14:00 Khimki vs. Chernomorets Novorossijsk : : : :
34 14:00 Leningradets vs. Torpedo Moscow : : : :
34 14:00 Rodina Moscow vs. Nizhnekamsk : : : :
34 14:00 Shinnik Yaroslavl vs. Arsenal Tula : : : :
34 14:00 Volgar Astrakhan vs. Kuban Krasnodar : : : :
34 14:00 Yenisey Krasnoyarsk vs. Tyumen : : : :
34 15:00 Akron Tolyatti vs. SKA Khabarovsk : : : :
  South Korea   K League 1   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
14 05:00 Jeonbuk Motors vs. Gimcheon Sangmu : : : :
14 07:30 Ulsan vs. Daejeon Citizen : : : :
14 10:00 Incheon United vs. Gwangju : : : :
14 10:00 Pohang Steelers vs. FC Seoul : : : :
  South Korea   K League 2   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
15 10:00 Suwon Bluewings vs. Seoul E-Land : : : :
  Serbia   Superliga   Championship Round
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
7 16:00 Partizan vs. Radnicki Kragujevac : : : :
7 17:00 Crvena Zvezda vs. Cukaricki : : : :
7 17:00 Vojvodina vs. Mladost Lucani : : : :
  Sweden   Allsvenskan   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
11 13:00 GAIS Goteborg vs. Hacken : : : :
11 13:00 Mjallby vs. Djurgarden : : : :
  Switzerland   Super League   Championship Round
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
38 18:30 Lugano vs. Servette : : : :
38 18:30 St Gallen vs. FC Zurich : : : :
38 18:30 Young Boys Bern vs. Winterthur : : : :
  United Arab Emirates   Pro League   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
26 15:00 Al Bataeh vs. Emirates Club PPND : : :
26 15:00 Al Jazira vs. Al Ain PPND : : :
26 15:00 Al Nasr vs. Al Wasl PPND : : :
26 15:00 Baniyas vs. Ajman PPND : : :
26 15:00 Khor Fakkan vs. Ittihad Kalba PPND : : :
26 15:00 Shabab Al Ahli vs. Hatta PPND : : :
26 15:00 Sharjah vs. Al Wahda PPND : : :
  Ukraine   Premier League   Regular Season
 RoundTimeMatch Final Result1st HT2nd HTFull Time
30 12:00 Chornomorets Odesa vs. SK Dnipro-1 : : : :
30 12:00 Kryvbas Kryvyi Rih vs. Minaj : : : :
30 12:00 Metalist 1925 vs. Veres Rivne : : : :
30 12:00 Obolon Kyiv vs. Oleksandria : : : :
30 12:00 Polissya Zhytomyr vs. Shakhtar Donetsk : : : :
30 12:00 Rukh Lviv vs. Dynamo Kyiv : : : :
30 12:00 Zorya Luhansk vs. Kolos Kovalivka : : : :
 
 
 
web created by Martin Tuma © 2023